تولیدی عرفانی ، بزرگترین فروشگاه آنلاین محصولات فرهنگی و مذهبی
پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط فوری با پشتیبان های سایت کلیک کنید

پشتیبان ایتا پشتیبان واتساپ

ساعت پاسخگویی: 9 الی 19 روزهای کاری

شماره تماس: 09150072014
دعاهای مشکل گشا قوی چهار قل: 4 دعا برای چشم زخم و سحر و جادو

چهار قل: 4 دعا برای چشم زخم و سحر و جادو

افرادی در زندگی ما وجود دارند که خدا آگاه یا نا خدا آگاه حسرت زندگی ما یا بقیه را می خورند، این افراد نه تنها برای زندگی خود تلاشی نمی کنند، بلکه افراد ی را هم که تلاش می کنند را  با چشم زخم یا سحر و جادو سعی بر مانع شدن آن فرد می شوند، که خداوند در قرآن کریم سوره بقره آیه 102 از این افراد ساحر و جادوگر گفته و چهار قل را هم که در ادامه در مورد آن صحبت می کنیم اشاراتی دارد. در این مقاله شما با خواص چهار قل، روایات و احادیث چهار قل، سوره های آن و… آشنا می شوید. 

چهار قل چیست؟

چهار قل سوره های کوتاه قرآن که شامل (کافرون، توحید، فلق، ناس)، که خیلی در چشم زخم و باطل کردن سحر و جادو موثر است این سوره ها مشهورند به ( ذات القلاقل) که بعد از بسم الله الرحمن الرحیم و با کلمه قل شروع می شود.  

خواص چهار قل

در احادیث مختلف از پیامبر(ص) و امامان (ع) گفته شده که خواص چهار قل دوری از چشم زخم ، سحر و جادو، دوری از بلا و آفات، و دوری از بیماری ها و در امان ماندن خود و فرزندان و مال برای دوری از آسیب این چهار سوره بسیار تاثیرگذار هستند. قرآن  بهترین تسکین دهنده قلب هر انسانی که به آن توجه داشته باشد و محو زیبایی و شکوه آن باشد است. شاید کتاب های زیادی برای مطالعه انتخاب کرده باشید ولی هیچ کتابی به اندازه قرآن به قلب انسان ها آرامش نمی دهد.

روایات و احادیث از چهار قل

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:

چهار قل برای دفع بلا ، دور بودن از چشم زخم و در امان ماندن خود و فرزندانتان توصیه می شود. هر کس سوره کافرون را بخواند شیطان از او دور می شود و از سختی های بزرگ روز آخرت رها می شود و در جای دیگر هم آن حضرت(ص) فرمودند: هر کس موقع طلوع خورشید ده مرتبه این سوره را بخواند و بعد از خواندن سوره کافرون دعا کند دعایش اجابت می‌شود.

پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: هر کس سوره اخلاص را که اولین سوره چهار قل است بخواند انگار یک سوم قرآن را خوانده است.

در روایتی دیگر آمده است که پیامبر زمانی که نماز جنازه (سعد بن معاذ) را می خواستند بخوانند هفتاد هزار ملائک که بین آن ها جبرئیل هم بود برای نماز جنازه حاضر شدند، حضرت رسول(ص) از جبرئیل پرسیدند که علت این همه ملائکه چیست؟ جبرئیل جواب داد که این میت کسی بود که در هنگام نشستن، بلند شدن، سوار شدن، پیاده راه رفتن و… همیشه قول هوالله می خواند.

امام صادق (ع) می فرمایند:

اگر شما زینتی بکنید که خوشایند تان باشد وقتی از منزل خود به بیرون رفتید سوره فلق و ناس را بخوانید تا از چشم زخم در امان باشید و ضرری به شما نرسد.

در حدیث دیگر آمده است که اگر چشم شما به انسان یا چیزی که بسیار زیبا است افتاد و از آن خوشتان آمد بگویید«آمنت بالله و صلی الله علی محمد وآله» و در این صورت چشم شما تاثیر منفی نمی تواند داشته باشد.

حدیث دیگر درباره چهار قل که امام صادق (ع) می فرمایند: هر آن کسی که در هنگام خواب سوره «کافرون و توحید» را بخواند خداوند متعال او را از آتش جهنم در امان نگه میدارد.

راوی از زبان امام رضا (ع) می گوید:

از آن حضرت پرسیدم ! آیا چشم زخم واقعیت دارد؟ ایشان فرمودند: بله ، هرگاه تو را چشم زدند، کف دستت را جلوی صورتت قرار بده و سوره حمد و چهار قل را بخوان و هر دو کف دستت را به صورتت بکش خداوند تو را  از گزند آن حفظ می کند. «مکارم الاخلاق ص. 474» آیه 67 هم در مورد چشم زخم اشاره کرده است.

افرادی اینگونه گفتند: آمدند تا پیامبر را چشم زخم بزنند که این آیه نازل شد:

و-ان-یکاد-تولیدی عرفانی -آکادمی بعلاوه

رسول اکرم (ص) فرمودند:

چشم زخم واقعیت دارد و مرد را در قبر و  شتر را در دیگ قرار می دهد. «بحارالانوار، ج 63» در روایتی آمده است که رسول اکرم (ص) روزی از قبرستان می گذشتند، در آن جا فرمود: به خدا قسم بیشتر اهل این قبرستان به سبب چشم زخم در این جا آرمیده اند. «تفسیر منهج‌الصادقین ج، 9»

توصیه های آیت الله بهجت برای بودن چشم زخم

برای جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن سحر، همراه داشتن حرز امام جواد (ع) مفید است. «گوهرهای حکیمانه، ص 13» اگر کسی می خواهد از سحر و جادو دور باشد و چشم زخم نخورد یک قرآن کوچک همیشه به همراه داشته باشد، و سوره های فلق و ناس را بخواند و با خود تکرار کنید، آیتة الکرسی را هم بخوانید و در خانه خود نصب کنید.

چهار قل و معانی آن

سوره-کافرون- تولیدی عرفانی-اکادمی بعلاوه

کافرون صد و نهمین سوره قرآن  که در مکه بر پیامبر نازل شد.

سوره-اخلاص-محصولات فرهنگی عرفانی

اخلاص سوره صد و دوازدهم قرآن است. علت نام گذاری این سوره این است که درباره یگانگی خدا سخن می گوید.

سوره-فلق-محصولات فرهنگی

فلق سوره صد و سیزدهم قرآن شریف که در جزء سی قرار دارد و برای شفا، امنیت، سحر و جادو رحمت الهی است.

سوره-ناس-تولیدی عرفانی

صد و چهاردهمین سوره و آخرین سوره قرآن سوره ناس است. در این سوره خداوند به پیامبر (ص) فرمان می دهد در برابر کسانی که وسوسه گر پنهان هستند به خدا پناه ببر و در تفسیر اهل سنت اینگونه آمده است که این سوره در زمانی نازل شد که مردی یهودی پیامبر(ص) را سحر کرد و حضرت(ص) به علت آن سحر بیمار شد.

آیه های دیگری که برای چشم زخم بسیار تاثیرگذار هستند

آیته-الکرسی-

ترجمه-ایته-الکرسی-تولیدی عرفانی

تلاوت کردن قرآن همانطور که در بالا گفتیم برای آرامش روحی انسان خیلی موثر و مفید است، آیه شریفه آیته الکرسی که آیه 255 سوره بقره است، و فظیلت های این آیه بسیار بالا هستند. رسول الله(ص) فرمود: زمانی که خداوند متعال سوره حمد و آیه الکرسی را بر من نازل کرد بر عرش خود معلق کرد که هیچ چیزی بین اینها و خداوند متعال حجاب نبود، پس خداوند متعال فرمود: به عزت و جلالم سوگند، اگر بنده هایم این آیه ها را بعد از نمازهای خود بخوانند من آن ها را در حظیرة القدس و آنچه که در آن است ساکنشان می کنم، هر روز هفتاد بار به آن ها نظر می کنم و هر روز هفتاد حاجت آن ها که کمترینش مغفرت و عفو من است، برای آن ها برآورده می کنم و در نزد همه دشمنانشان عزیز و نصرتش می دهم و هیچ چیزی نمیتواند مانع وارد شدن آن ها در بهشت شود. در روایات آمده است: اگر کسی بعد نمازهای واجب همیشه آیة الکرسی را بخواند از این دنیا نمی رود تا زمانی که جایگاهش در بهشت را ببیند.

امروزه بسیاری از افراد سعی بر گمراهی بیشتر مسلمانان دارند ولی با وجود این همه دشمن و تفرقه هایی که اکثر مردم برای از بین بردن مسلمانان دارند، خداوند متعال حاضر و ناظر تک تک این افراد سود جو است. خداروند در قرآن کریم گفته است که از حق خودم می گذرم ولی از حق بنده خودم نمیگذرم مسلمان بودن بخش اصلی زندگی ما است ولی مسلمان بودن تنها به نماز و روزه و… ختم نمی‌شود بلکه در کنار نماز و روزه باید انسانیت و بوی آدمیت بدهیم. از اینکه نگاه های گرم خود را برای خواندن این مقاله به ما هدیه دادین نهایت تشکر را دارم . اجرکم عندالله

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تضمین اصالت کالا گارانتی معتبر
قیمت منصفانه ارائه محصولات با بهترین قیمت‌ها
ارسال رایگان بالای 1500000هزارتومان