تولیدی عرفانی ، بزرگترین فروشگاه آنلاین محصولات فرهنگی و مذهبی
پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط فوری با پشتیبان های سایت کلیک کنید

پشتیبان ایتا پشتیبان واتساپ

ساعت پاسخگویی: 9 الی 19 روزهای کاری

شماره تماس: 09150072014
آموزش های مذهبی آداب حرز امام جواد: آداب استفاده و نماز حرز امام جواد (ع)

آداب حرز امام جواد: آداب استفاده و نماز حرز امام جواد (ع)

مهم ترین آداب حرز امام جواد (ع) چیست؟ نحوه خواندن نماز حرز امام جواد (ع) به چه شکل است؟ حرز حضرت جواد (ع) یکی از دعاهای محبوب و پرخاصیت میباشد که خواص بسیاری دارد و به دلیل ارزش آن توسط بسیاری از علما و بزرگان دین و خود امام جواد (ع) توصیه شده است. به این نکته باید توجه کامل داشت که برای بهره مند شدن از خواص این دعا به طور کامل باید آداب حرز امام جواد (ع) را کاملا رعایت کرد. این دعا دارای آداب خاصی میباشد که باید سعی کرد آنها را رعایت کرد. در ادامه این مقاله از مجموعه عرفانی آداب این دعا و نحوه خواندن نماز حرز امام جواد (ع) خواهیم پرداخت…

آداب حکاکی حرز امام جواد (ع)

نوشتن و حکاکی این دعا دارای آداب خاصی میباشد که باید آن را رعایت کرد. به طور مثال یکی از مهم ترین آداب حرز امام جواد (ع) حکاکی آن بر روی پوست آهو و به صورت دست نویس میباشد. یکی از آداب حرز امام جواد (ع) در هنگام نوشتن این است که فردی که قصد نوشتن آن را دارد حتما مسلمان باشد و قبل از شروع وضو داشته باشد. در نوشتن حروف و اعداد باید دقت لازم را داشت تا چیزی از قلم نیفتد و حرفی بر اساس سلیقه شخصی نوشته نشود.

از دیگر آداب حرز امام جواد (ع) هنگام نوشتن این است که این دعا باید توسط کاغذ و قلم مسلمان نوشته شود. همچنین در آداب این دعا نوشتن دقیق اعراب کلمات عربی گفته نشده است. همان طور که گفته شد، نوشتن این دعا بر روی پوست آهو یکی از مهم ترین آداب حرز امام جواد (ع) میباشد که توسط خود امام جواد (ع) توصیه شده است. به گفته بعضی از علما و بزرگان بهتر است هنگام حکاکی این دعا رو به قبله بنشینید و سپس شروع به حکاکی کنید.

زمان نوشتن حرز امام جواد (ع)

اگر خودتان به تنهایی قصد نوشتن آن را دارید میتوانید به راحتی و با رعایت آداب حکاکی حرز امام جواد (ع)، این کار را انجام دهید. باید توجه داشته باشید که توصیه شده است در هنگام نوشتن این دعا نباید روز قمر در عقرب ( حالتی نجومی که در بعضی از روزهای سال اتفاق می افتد) باشد و در باقی روزهای سال نوشتن این دعا مشکلی نخواهد داشت. توجه داشته باشید که خطوط و صور خاصی در این دعا وجود دارد که از علوم غریبه میباشند و باید آنها به طور کامل نوشته شود. حتی اگر با این حروف نا آشنا هستید، آنها را دقیق و کامل رسم کنید.

آداب استفاده از حرز امام جواد (ع)

بستن حرز امام جواد (ع) دارای آداب خاصی میباشد که برای بهره بردن از خواص آن به طور کامل باید آن آداب را رعایت کرد. به طور مثال توصیه شده است که این دعا به شکل بازوبند و در دست راست بسته شود. یکی از آداب حرز امام جواد (ع) این است که این دعا درون لوله استوانه ایی قرار بگیرد و لوله استوانه نیز دورن بازوبند چرمی قرار بگیرد و به دست راست بسته شود. این حالت توصیه شده ترین حالت میباشد که میتوانید انواع حرز امام جواد (ع) را از فروشگاه عرفانی تهیه بفرمایید.

بر روی لوله استوانه نیز بخشی مخصوص از دعا حکاکی میشود که به توصیه برخی از بزرگان دین انجام میشود. حرز حضرت جواد (ع) معمولا به دو شکل حرز صغیر و حرز کبیر موجود میباشد که آداب و خواص گفته شده به طور عمده مربوط به حرز کبیر امام جواد (ع) میباشد اما حرز صغیر حضرت جواد (ع) نیز خواص مخصوص به خود را دارد و بدون خاصیت نیست.

دعای حرز امام جواد (ع) دارای اسماء متبرکه میباشد و نباید بدون وضو لمس شود جهت رعابت هرچه بهتر این نکته استفاده از بازوبند چرمی یا انگشتر و گردنبندی به جهت جلوگیری از تماس مستقیم توصیه شده است. امام جعفر صادق (ع) در حدیثی در مورد آداب حرز امام جواد (ع) بیان کرده اند که: می‌توان در هنگام جنابت یا دستشویی رفتن آن را همراه داشت و اشکالی ندارد ولی خانم ها با حالت حیض و نفاس یا جدا کند یا داخل یک بازوبند چرمی بگذارد و سپس به بازو ببندد.

خواندن نماز حرز حضرت جواد (ع)

خواندن نماز یکی دیگر از آداب حرز امام جواد (ع) میباشد که توصیه بسیاری به انجام آن شده است. نماز حرز امام جواد (ع) به دلیل زمان طولانی و سختی که دارد ممکن است توسط بسیاری از افراد خوانده نشود اما جای نگارانی ندارد چون نماز حرز امام جواد (ع) را میتوان به نیابت از فرد دیگری خواند.

برای اینکه از خواص این دعا به طور کامل بهره مند شوید، قبل از استفاده و بستن آن توصیه میشود وضو بگیرید و دو رکعت نماز بخوانید. در این دو رکعت نماز حرز امام جواد (ع) پس از به اتمام رساندن سوره حمد، هفت بار «آیت الکرسی»، هفت بار آیه «شهدالله» (۱۸ سوره آل عمران)، هفت بار سوره مبارکه شمس، هفت بار سوره مبارکه لیل و هفت بار سوره اخلاص را قرائت کنید.

اگر خودتان توانایی خواندن نماز حرز امام جواد (ع) را ندارید و یا این دعا را برای کودک تهیه کرده اید میتوانید فرد دیگری را مامور کنید تا به نیابت از ما نماز حرز امام جواد (ع) را بخواند و از خواص این دعا به طور کامل بهره مند شوید. بعد از خواندن نماز حرز امام جواد (ع) میتوانید آن را به بازوی سمت راست خود ببندید و از خواص وجود این دعا استفاده کنید.

کلام آخر

به طور کلی توصیه میشود برای بهره مند شدن از خواص باارزش این دعا، حتما آداب آن را به طور کامل رعایت کنید. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که با تهیه این دعا شما تماما از بلاها و حوادث ناگوار دور نخواهید ماند و تنها خداست که خوب و بدی را برای ما تشخیص میدهد و تنها اوست که تصمیم گیرنده است اما به برکت وجود این دعا و رحمت خدا ممکن است از برخی از حوادث غیر طبیعی و بلایا در امان بمانید.

توجه داشته باشید که این دعا یکی از معتبرترین و بهترین دعاها برای از بین بردن چشم زخم و حسادت میباشد که توسط بسیاری از بزرگان دینی و علما توصیه شده است. با این حال اگر برایتان اتفاق بدی رخ داد بدانید حادثه ایی عظیم تر در انتظارتان بوده و آن به بلایی کوچک تر تبدیل شده است و از خاصیت حرز امام جواد علیه السلام جهت دفع بلا بهره برده‌اید.

4.3 4 رای
امتیاز
guest
8 نقد و بررسی
بازخورد
نمایش نظرات
زینب احمدی
زینب احمدی
1 سال پیش

من واقعا تاثیر حرز امام جواد رو تو زندگیم دیدم حتما ازش استفاده کنید. منم اول اعتقادی نداشتم به این چیزا و یک جورایی آتئیست بودم ولی الان میفهمم چقدر نادون بودم.

ترانه
ترانه
1 سال پیش

سلام من خواستم نماز حرز و به نیت همسر و دخترم هم بخوانم( که اگر لازم شد بتونم به آنها هم بدم ببندند) ولی بعد از نیت یادم آمد و در حین نماز نیت کردم ولی دو رکعت بعدی رو کامل نیت کردم. کلا میخواستم ببینم کارم درسته و اینجوری قبوله؟

admin
admin
1 سال پیش
پاسخ  ترانه

سلام وقتتون به خیر بله میشه به نیت کسی نماز رو خوند.

کارشناس تولید محتوا
ادمین
پاسخ  ترانه

سلام لطفا به مراجع تقلید مراجعه فرمایید.

حمید خداپرست
حمید خداپرست
8 ماه پیش

سلام.آیا انگشتر حرز هم نماز دارد؟

کارشناس تولید محتوا
ادمین

سلام درود برشما باید نوع حرز انگشتر مشخص شود چون هر حرزی نماز ندارد تا جایی که ما در جریان هستیم فقط حرز امام جواد علیه السلام نماز دارد.

سیده زهرا حسینی
سیده زهرا حسینی
6 ماه پیش

سلام من حرز امام جوادعلیه السلام سفارش دادم پول نمازم دادم هنوز نوبت نمازم نشد حرز به بازوم بسته بدون خوندم نمازش یعنی فایده نداره تازمان نوبت نمازم بشه

کارشناس تولید محتوا
ادمین

لطفا به مراجع تقلید مراجعه فرمایید.

تضمین اصالت کالا گارانتی معتبر
قیمت منصفانه ارائه محصولات با بهترین قیمت‌ها
ارسال سریع سفارشات بلافاصله بعد از سفارش