تولیدی عرفانی ، بزرگترین فروشگاه آنلاین محصولات فرهنگی و مذهبی
پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط فوری با پشتیبان های سایت کلیک کنید

پشتیبان ایتا پشتیبان واتساپ

ساعت پاسخگویی: 9 الی 19 روزهای کاری

شماره تماس: 09150072014
آموزش های مذهبی دعاهای مخصوص افزایش رزق و روزی و کسب و کار

دعاهای مخصوص افزایش رزق و روزی و کسب و کار

در شرایط سخت اقتصادی دنیای امروز و مشغله های بسیاری که گریبان گیر افراد شده است افزایش رزق و روزی به یکی خواسته های بسیاری از افراد تبدیل شده است. افراد به دنبال راه های بسیاری هستند تا بتوانند خود و خانواده شان در رفاه باشند و یک زندگی بدون دغدغه و مشکل، به همراه آرامش برای خود رقم بزنند. برای افزایش رفاه و افزایش رزق و روزی در کنار عواملی مانند تلاش و کوشش راه ها و دعاهای مخصوصی وجود دارد که بسیار توصیه شده هستند میتوانند کمک کننده باشند. در همین راستا توصیه هایی از طرف امامان معصوم مبنی بر خواندن و به همراه داشتن برخی از دعاها به ما برای ثروتمند شدن و افزایش رزق و روزی شده است که در این بخش از مقالات عرفانی شما را با ادعیه های مختلف و مهمترین و برجسته ترین روایات ائمه اطهار آشنا می کنیم.

دعای افزایش رزق و روزی واقعه

امام صادق‌(علیه السلام) در مورد خواص این دعای افزایش رزق و روزی فرموده اند: كسی كه هر شب سوره واقعه را بخواند… در دنیا سختی‌، فقر، نیازمندی و آفتی از آفت دنیا را نخواهد دید و از دوستان امام علی‌ (علیه السلام) خواهد شد. ختم این دعا به صورت زیر میباشد:

اگر در آغاز ماه قمری روز دو شنبه بود هر روز به تعداد شماره روزها از روز اول تا چهاردهم سوره واقعه خوانده شود مثلا روز اول یک مرتبه ، روز دوم دو مرتبه و به همین صورت ادامه یابد.

برخی نیز این گونه گفته اند که از شب شنبه، هر شب سه مرتبه این دعا مخصوص افزایش رزق و روزی را قرائت کنید و شب جمعه 8 مرتبه آن را بخوانید و پنج هفته متوالی اداب این دعا را به همین صورت تکرار کنید و قبل از هر بار خواندن سوره این دعا را بخوانید:

اَللَّهُمَّ ارْزُقنا رِزْقاً حَلاَلاً طَیِّباً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ اِسْتَجِب ْ. دَعْوَتَنَا مِنْ غَیْرِ رَدٍّ وَ اَعُوذُ مِنَ الْفَضِیحَتِین الفَقرا وَالدِّینِ وَاِدْفَعْ عَنِّی هَذَیْنِ بِحَقِّ الامَامِیْن الحسن وِالحُسَین بِرَحْمَتِکَ یاارحم الراحمین. فرموده اند این ختم تاثیر عجیبی دارد.

سوره «طه»

سوره طه یکی دیگر از دعاهای افزایش رزق و روزی میباشد که بسیار توصیه شده است. در مورد ختم این سوره گفته شده است که هر روز پس از اذان صبح و پیش از طلوع آفتاب سوره مبارکه طه را برای افزایش رزق قرائت کنید تا پروردگار از طریقی که فکر آن را هم نمیکنید برای شما روزی برساند، اگر در هنگام طلوع آفتاب این سوره را بخوانید روزی تازه به شما می رسد و اگر این سوره مبارکه را نوشته و نزد خود نگه دارید در پی هر حاجتی بروید موفق می شوید، و اگر قصد دارید به منظور اصلاح بین دونفر بروید قبل از رفتن این سوره را بخوانید.

سوره افزایش روزی همزه

امام صادق (علیه السلام) در باب خواص این سوره بیا کرده اند: هر کس سوره همزه را در نمازی واجب قرائت کند فقر از او دور می شود و روزی بر او روی می آورد. همچنین علاوه بر تاثیری که بر افزایش رزق و روزی دارد روایت شده است: هر که در نمازهایش سوره همزه را قرائت کند به اندازه دنیا ثواب برای او در نظر گرفته خواهد شد.

از پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم نیز در باب همین دعا نقل شده است: هر که این سوره را قرائت نماید به تعداد کسانی که حضرت محمد صلی الله علیه و اله وسلم و یارانش را مسخره کردند ده حسنه تعلق خواهد گرفت.

سوره لیل

رسول خدا (ص) در مورد خواص این دعا فرموده اند: اگر فردی سوره لیل را بخواند خداوند آن قدر به او عطا می کند تا راضی شود و او را به سختی نیندازد و کارهایش راحت خواهد شد. علاوه بر این هر کسی هنگام خواب (سوره لیل) را پانزده مرتبه قرائت کند، در خوابش چیزی به جز خیر و نیکی نبیند و خواب راحت خواهد داشت، و هر شخصی در نماز عشاء (سوره لیل) را قرائت کند، مانند آن است که یک چهارم قرآن را خوانده و نمازش مورد قبول خداوند قرار می‌گیرد. (تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد ۵، صفحه ۶۷۵)

سوره افزایش رزق و روزی مزمل

مزمل نیز یکی دیگر از دعاهای افزایش رزق و روزی میباشد که خواص بسیاری دارد و توصیه زیادی به استفاده از آن شده است. پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) درمورد خواص این دعا میفرمایند: اگر شخصی سوره مزمل را قرائت کند در دنیا و آخرت سختی از او برداشته می شود.

در روایتی از امام صادق (ع) درمورد خواص این دعا بیان شده است: هر كس سوره مزمل را در نماز عشای خود در آخر شب بخواند شب و روز بعنوان دو شاهد به همراه این سوره به نفع قاری این سوره شهادت میدهند و خداوند به وی زندگی پاك داده و با مرگ پاك از دنیا می رود. (ثواب الاعمال، ص120)

سوره ذاریات

امام صادق (ع) فرموده اند: هر شخصی که سوره ذاریات را روز یا شب بخواند، خداوند وضع زندگی او را اصلاح می کند و سبب افزایش رزق و روزی وی خواهد شد. همچنین ایشان بیان کرده اند: هر شخصی سوره ذاریات را بخواند مانند چراغی درخشان موجب نورانیت او در قبر خواهد شد.

سوره ممتحنه

امام سجاد (ع) در مورد این دعا فرموده اند: هر کس سوره ممتحنه را در نماز های واجب و مستحبی بخواند خداوند فقر و دیوانگی را بر او و فرزندانش دور می کند و همچنین سوره های نجم، ابراهیم، سوره یاسین و… نیز به منظور افزایش رزق و روزی بسیار توصیه شده است.

همچنین از رسول اکرم صلی الله علیه وآله نیز بیان شده است: هر شخصی که این سوره را قرائت نماید فرشتگان بر او درود فرستاده و برای او طلب بخشش می کنند و اگردر همان روز قرائت سوره ممتحنه، از دنیا برود شهید از دنیا رفته است و مؤمنان در روز قیامت شفیع او خواهند بود.

نکته

باید توجه داشته باشید که افزایش رزق و روزی به شرطی اتفاق خواهد افتاد که، رزق و روزی از راه حلال کسب شود و نگاه پروردگار الهی را به دنبال داشته باشد. باید بدانید فقط با خواندن این دعاها و سوره ها رزق و روزی برای شما افزایش نخواهد داشت بلکه کوشش برای رسیدن به رزق و روزی بسیار تاثیر گذار میباشد حتی اگر اندک و ناچیز باشد.

افزایش مال و ثروت

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تضمین اصالت کالا گارانتی معتبر
قیمت منصفانه ارائه محصولات با بهترین قیمت‌ها
ارسال رایگان بالای 1500000هزارتومان