تولیدی عرفانی ، بزرگترین فروشگاه آنلاین محصولات فرهنگی و مذهبی
پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط فوری با پشتیبان های سایت کلیک کنید

پشتیبان ایتا پشتیبان واتساپ

ساعت پاسخگویی: 9 الی 19 روزهای کاری

شماره تماس: 09150072014
آموزش های مذهبی حرز امام جواد (ع) چیست؟ و چه خواص و فوایدی دارد

حرز امام جواد (ع) چیست؟ و چه خواص و فوایدی دارد

بلاها و حوادث غیر طبیعی بسیاری وجود دارد که امروزه افراد بسیاری به دنبال پیدا کردن راهی برای دور نگه داشتن آنها هستند. حرز امام جواد (علیه السلام) یک دعای بسیار معروف و پرخاصیت می‌باشد که برای این موارد توصیه شده است. این دعا توسط بسیاری از علما توصیه شده و باارزش است. در ادامه این مقاله همراه مجموعه عرفانی باشید تا به بررسی این دعا و خواص آن پرداخته شود.

معرفی حرز امام جواد (ع)

حرز ،ترجمه انگلیسی amulet  ، در لغت یعنی ذکر یا دعا یا شیئی که انسان برای محافظت از بلایا و حوادث غیر طبیعی، همیشه همراه خود دارد. حرز مانند حجاب و پرده‌ ای است که انسان را از خطرات حفظ می‌کند و می‌ تواند گاهی ذکر خدا و گاهی یک شیء باشد، اما اگر یک دعا فقط باشد به آن تعویذ نیز گفته میشود. می‌ توان بیان کرد که تقریبا همه ائمه اطهار علیه السلام دارای حرز و دعاهای مخصوص خود بودند.

در دین اسلام و روایات شیعه نیز مطالب مهمی درمورد حرز بیان شده است از جمله حرز حضرت زهرا سلام‌الله‌ علیها، حرز یمانی منسوب به امیرالمومنین علیه‌ السلام، حرز حضرت خدیجه سلام‌ الله‌ علیها و… که در میان اینها حرز امام جواد (ع) که بر روی پوست آهو نوشته میشود شناخته شده و معروف تر است  همچنین خواص بسیاری نیز دارد. دعای حرز امام جواد آشنا ترین دعا نزد علما و بزرگان دین می‌باشد. این دعای شریف به دو صورت صغیر و کبیر نوشته شده است.

خواص حرز امام جواد از نظر ایت الله بهجت

حضرت آیت‌الله بهجت توصیه‌ های مؤکدی درمورد به همراه داشتن حرز امام جواد علیه السلام برای در امان ماندن از بلایا و بیماری‌ها، دفع آزار شیاطین و اجنه، رفع اختلاف بین زوجین، درمان خواب‌های پریشان، باطل‌کردن سحر و طلسم، دفع حسادت و … کرده است. یکی از آداب آن این است که بر روی پوست آهو نوشته می‌ شود و به توصیه ایشان بهتر است به بازوی دست راست بسته شود.

با دقت در معنای دعای حرز امام جواد (ع) می‌توان فهمید که دوری از بلایای زمینی و آسمانی مهم‌ ترین خواص این دعا می‌ باشد که در کتابی از سید بن طاووس به این موضوع اشاره شده‌ است و مرحوم مجلسی خواص دعای حرز جواد (ع) را در کتاب بحارالانوار ج 91 ص 354 بیان کرده‌ اند.

آیت الله بهجت در ادامه میفرمایند: به جهت دوری از خطرات و بلایا، محافظت از آزار شیطان و اجنه، درمان کابوس در خواب، باطل کردن جادو و سحر و… به همراه داشتن این دعا توصیه شده است. همچنین یکی از مهم ترین خاصیت این دعا از بین رفتن چشم زخم و حسادت میباشد.

آیت الله بهجت در جواب به سوالاتی که در مورد حسادت، آزار شیطان و اجنه، خواب‌های پریشان و … از ایشان میشده است تاکید زیادی به خواندن چهار قل، معوذتین و به همراه داشتن این دعا می‌ کردند.

خواص کامل حرز امام جواد (ع)

درامان ماندن از سحر و جادو

از علامه مجلسی در ارتباط با اثرات جادو بیان بیان شده است که مطلبی که از قرآن و احادیث مشخص شده است یک نوع تاثیر سحر در بعضی افراد و در بعضی بدن‌ ها می‌ باشد همچون تغییر در دوستی و دشمنی‌ ها، شادی و غصه‌ ها و … همچنین جادو به وسیله تعویذات «ادعیه توصیه شده از ائمه همچون دعای حرز امام جواد (ع)» و آیات قرآن و با توکل و امید به حضرت پروردگار دفع خواهند شد.

دفع چشم زخم از مهمترین خواص حرز امام جواد

حضرت امام صادق (ع) درمورد خواص این دعا فرموده اند: چنانچه اگر قادر بودید قبرها را بشکافید (علت مرگ را متوجه می‌شدید) خواهید فهمید که اکثر مرگ‌ و میرها به دلیل چشم زخم است. همین طور پیامبر اکرم (ص) نیز بیان کرده اند که :« چشم زخم قادر است مرد را در قبر قرار دهد و شتر را در دیگ.»

دفع بلایا غیرطبیعی

حرز امام جواد (ع) شناخته شده ترین دعا برای دفع بلایا و حوادث غیرطبیعی میباشد. با مطالعه این دعا و توجه به معنی این دعا میتوان فهمید که دفع بلا مهم ترین خواص حرز امام جواد (ع) میباشد.

به طور کلی میتوان به موارد زیر به عنوان مهمترین خواص حرز امام جواد (ع) اشاره کرد:

در امامن ماندن از زخم‌ها، مغروق گشتن و مغلوب شدنحفظ عزت و آبرو یکی دیگر از موارد خاصیت حرز امام جواد (ع) استمحفوظ ماندن از به قتل رسیدن و انتقام گرفتنجلوگیری از مریضی و اذیت و آزارمصون ماندن از تنگدستی، گرسنگی و تشنگیدفع نگاه و زبان بد دشمنان از مهم‌ترین موارد خاصیت دعای حرز امام جواد (ع) استجلوگیری از ضرر و زیان از مردم، پادشاهان، شیاطین، اجنه و دیوهاتاثیر فروان در دفع چشم زخم مانند سنگ چشم زخم محافظت از وسوسه مردم و شیاطینباطل کردن انواع سحر و جادومحفوظ ماندن از مکر، فریب و عداوت

سخن سایر بزرگان و علما درباره‌‌ی حرز امام جواد علیه السلام

مرحوم مجلسی در نوشته خود (بحارالنور ج 91 ص 354) جزئیاتی از خواص حرز امام جواد (ع) را بیان کرده‌ اند. همچنین آیت الله بهجت در کتاب بهجت الدعا ص 348 در مورداین دعا و آداب به همراه داشتن آن مطالبی را بیان کرده‌اند.

حتما شنیده اید که  امام جواد (ع) می‌ فرمایند: خود را به این دعا سپر کن که اگر لشکریان روم و ترک را مشاهده کنی و تمام آنها به همراه کل اهل زمین بر علیه تو قیام کنند، به تو بدی نرسد و تو در امان خواهید بود. (مهج الدعوات ص39)

آیت الله مجلسی نیز درمورد خواص این دعا فرموده اند: جادو و سحر به وسیله این دعا و آیات قرآن کریم و امید به خداوند باطل خواهد شد.

شیخ بهاءالدینی نیز بیان کرده اند: شخصی سنگی بزرگ بر سر کسی پرتاپ میکرد ولی دیدم هیچ اتفاق خاصی برای او نیفتاد چرا که حرز امام جواد را به همراهش داشت. (به نقل از حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد)

از نظر حجت السلام و المسلین عالی، از مشهورترین و معروفترین و معتبرترین حرزها، حرز امام جواد علیه السلام است.

علامه آیت الله قاضی نیز خاصیت حرز را برای باطل کردن سحر و طلسم دانستند و عنوان کردند که حتما باید به بازوی راست بسته شود.

آداب استفاده از این دعا

توجه داشته یاشید که دعای حرز جواد علیه السلام شما را در تحت حفاظت پروردگار جهانیان قرار می‌دهد؛ پس هیچ شخص و هیچ چیز جز خدا خیر و شر بودن کاری را تعیین نمیکند و اگر او بخواهد هیچ چیز جلو دار نخواهد بود و اتفاقاتی که حضرت معبود به دلیل رحمتش از شما گرفته میشود به چیزهایی مانند شانس و مهارت خود و مسایلی مانند این بستگی ندارد. این نکته را فراموش نکنید که خداوند بهترین نگهدارنده است و همانا او بسیار رحیم است.

چنانچه برایتان تفاقی افتاد خیالتان راحت باشد که حادثه‌ ای عظیم‌ تر در انتظارتان بوده است که با رحمت خداوند و خواص حرز امام جواد (ع) از آن محفوظ مانده اید. طبق روایات و توصیه ها گفته شده است که در زمان نوشتن حرز امام جواد (ع) نباید روزهای قمر در عقرب باشد (حالت خاصی که تنها در بعضی از روزهای سال است) همچنین بایستی توجه داشته باشید تا حروف و اعداد به درستی و بدون هیچ غلط و خط خوردگی نوشته شوند.

توصیه شده است که قلم و کاغذ و جوهری که استفاده میشود ساخت دست مسلمان باشد و با داشتن وضو و نشستن رو به قبله نوشتن این دعای با ارزش را انجام دهید. این دعای پرخاصیت و باارزش در فروشگاه عرفانی با رعایت آداب به طور کامل موجود میباشد و میتوانید خریداری کنید. بهتر است حرز را به بازوی راست خود ببندید. همچنین در روایات آمده است که حرز امام جواد علیه السلام ،اگر  بر روی پوست آهو نوشته شود، تاثیر بیشتری دارد و بهتر است به بازوی راست بسته شود و یا در قاب از نقره نگهداری کنید. استفاده از حرز در توالت اشکالی ندارد. هنگام حمام رفتن بهتر است حرز را در بیارید تا آب به دعا و قاب نقره نرسد.

زنان  می‌توانند از حرز امام جواد علیه السلام به هنگام حیض استفاده کنند اما مراقب باشند تا حرز با بدن به صورت مستقیم تماسی نداشته باشد. این دعا نماز مستحبی دارد که توصیه شده است هنگام اولین استفاده خوانده شود. نماز به شکلی است که میتوانید خودتان آن را بخوانید و یا کسی دیگری به نیت شما این کار را انجام دهد. برای آگاهی بیشتر در مورد حرز امام جواد علیه السلام و طریقه‌ی خواندن نماز آن می‌توانید به مقاله آداب حرز امام جواد مراجعه کنید.

خرید حرز امام جواد علیه السلام

شما می‌توانید حرز امام جواد علیه السلام را  از تولیدی عرفانی تهیه نمایید. حرز امام جواد علیه السلام موجود در تولیدی عرفانی بسار با کیفیت بوده و با رعایت تمام اداب شرعی نوشته شده است. برای خرید حرز امام جواد (ع) کلیک کنید.

3.4 7 رای
امتیاز
guest
0 نقد و بررسی
بازخورد
نمایش نظرات
تضمین اصالت کالا گارانتی معتبر
قیمت منصفانه ارائه محصولات با بهترین قیمت‌ها
ارسال سریع سفارشات بلافاصله بعد از سفارش