تولیدی عرفانی ، بزرگترین فروشگاه آنلاین محصولات فرهنگی و مذهبی
پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط فوری با پشتیبان های سایت کلیک کنید

پشتیبان ایتا پشتیبان واتساپ

ساعت پاسخگویی: 9 الی 19 روزهای کاری

شماره تماس: 09150072014
آموزش های مذهبی خواص سنگ عقیق برای روح و بدن چیست؟

خواص سنگ عقیق برای روح و بدن چیست؟

سنگ عقیق یکی از سنگ های بسیار معروف و پرخاصیت است که استفاده از آن در بین مسلمانان رواج بسیاری دارد. این سنگ از زمان های گذشته تا به الان یکی از سنگ های محبوب بوده و به خصوص نوع سرخ رنگ آن (سنگ عقیق یمنی) از محبوبیت بیشتری نزد مردم برخوردار میباشد. سنگ عقیق در بسیاری از سرزمین ها مانند یمن ، هندوستان ، ایران ، چین در رنگ های مختلف قرمر ، زرد و سفید قابل مشاهده هستند. اما فضائل و فواید گفته شده درباره درباره کدام نوع عقیق است؟ و آیا خواص سنگ عقیق برای تمام انواع آن است و یا فقط مخصوص عقیق یمانی است؟ امروزه کمتر کسی است که سنگ عقیق را نشناسد و با خواص بسیار آن آشنا نباشد. اما اگر به دنبال خواص سنگ عقیق برای بدن هستید در ادامه این مقاله همراه تولیدی عرفانی باشید.

آشنایی مختصر با سنگ عقیق

از زمان های گذشته تا به امروز سنگ عقیق به عنوان سنگی ارزشمند و سنگی برای استفاده در جواهرات یا مجسمه های هنری کوچک بود. خواص سنگ عقیق نیز از نظر دفع طلسم و جادو نیز از مواردی بود توجه بسیاری از افراد از جمله ایرانیان را به خود جلب کرد. نامی که برای این سنگ در نظر گرفته شده است از رودخانه آگات(Achates) در شبه جزیره سیسیل ایتالیا برگرفته شده است. این اتفاق به این دلیل است که در زمان های قدیم از بستر این رودخانه سنگ های عقیق ابتدایی یافت میشده است. دانشمندی اهل یونان به نام تئوفراستوس‌ (Theophrastus) این گوهر را هنگامی که در قرن چهارم آن را در رودخانه کشف کرد، آن را عقیق (Agate) نامگذاری نمود.

انواع سنگ عقیق در بیش از ۳۰ رنگ مختلف قابل مشاهده هستند. این کانی با توجه به کیفیت رنگ و پدیده هایی که نشان می دهد، باعث میشود تا جزء سنگ های قیمتی و یا نیمه قیمتی قرار بگیرد. طیف گسترده ایی از رنگ مانند سفید، خاکستری، قهوه ای، قرمز، صورتی و حتی سیاه در آنها دیده می شوند. از جمله عوامل اصلی تأثیرگذار در رنگ آن می توان به ساختار میکروسکوپی آنها، وجود ادخال های مایع، جامد گاز، و به ویژه حضور عناصر فلزی رنگ زا مثل آهن، کروم، مس، تیتان، منگنز، کبالت و نیکل اشاره کرد.

سنگ عقیق قرمز که از معروف ترین انواع سنگ عقیق میباشد از انواع میکروکریستالین کوارتز می باشد. درواقع این سنگ به خانواده كوارتز و گروه كلسدونی تعلق دارد. سختی انواع سنگ عقیق بین 6.5 تا 7 درجه در مقیاس مو میباشد که میتوان آن را جزء سنگ های نمیه سخت در نظر گرفت.

خواص سنگ عقیق بر بدن

در نوشته های قدیمی فارسی در مورد خواص سنگ عقیق بر بدن اشاره شده است که اگر کشته آن را با آب و یا شربت میوه سیب حل کنید و استفاده نمایید به منظور پیشگیری از خونریزی معده، لخته شدن خون، کثرت حیض و همچنین درمان جنون، بیماریهای طحال و بسیاری بیماری دیگر تاثیر بسیاری دارد و میتواند کمک بسیاری به درمان بکند.

همچنین درمورد خواص سنگ عقیق بر بدن گفته شده است که سرمه‌ی ساخته شده از این سنگ، موجب افزایش قدرت بینایی و همچنین درخشان شدن چشم ها خواهد شد. این گوهر برای بن آوردن خونریزی لثه بسیار مفید بوده ، و دندان ها را محکم می نماید و این موارد از مهمترین خواص سنگ عقیق برای بدن است و میتوان با به همراه داشتن هر یک از انواع سنگ عقیق از خواص سنگ عقیق بر بدن استفاده کرد. استفاده از خواص این سنگ برای افرادی که مشکلات معده دارند توصیه نمیشود چراکه ممکن است باعث اذیت شدن آنها شود.

در دوران گذشته تا به امروز، سنگ عقیق به عنوان یک سنگ مقدس شناخته میشده است و آن را از خود دور نمی ساخته اند، طبق باورشان سنگی بوده است که حرز و حامی انسان ها در حوادث غیر طبیعی به ویژه در جنگ ها محسوب میشده است.

یکی دیگر از خواص سنگ عقیق بر بدن این است که باعث دور شدن ترس و نگرانی خواهد شد، دل را قوی می سازد، سبب دور شدن جانوران موذی و سمی گشته و آسیب نمی رسانند.

از خواص سنگ عقیق بر بدن این است هرنوع خونریزی را بند آورده و به ویژه برای زنان، میتواند بسیار کمک کننده باشد.

استفاده از سنگ عقیق و خواص آن باعث افزایش شادابی و نشاط در زندگی افراد و همچنین بر طرف شدن غم و غصه و ناراحتی های روحی می باشد.

این خواص سنگ عقیق بر بدن موجب تقویت نقاط مختلف بدن و همچنین برقراری تعادل و هماهنگی در آن ها خواهد شد و بسیار مفید می باشد.

استفاده از انگشتر عقیق در از بین بردن انرژی های منفی از محیط بسیار تاثیر دارد، همچنین سبب پاکسازی هاله ای از انرژی های منفی می شود.

خواص سنگ عقیق در اسلام

این سنگ علاوه بر زیبایی و جذابیتی و همچنین علاوه بر خواص سنگ عقیق بر بدن، در احادیث و روایات نیز از آن بسیار یاد شده است و استفاده از آن خواص معنوی بسیاری نیز به همراه خواهد داشت. در ادامه به چند مورد از مهم ترین خواص گفته شده در روایات و احادیث خواهیم پرداخت:

حضرت علی (ع) از پیامبر (ص) سوال کردند: «چه انگشتری در دست کنم؟»

پیامبر(ص) در جواب بیان کردند: «عقیق قرمز، به آن دلیل که سنگ عقیق اول کوهی است که اقرار کرد به وحدانیت خدا و به پیامبری من و به وصایت تو یا علی و امامت فرزندان بعد از تو و به بودن بهشت برای محبان تو و شیعیان فرزندانت.»

امام صادق(ع) نیز درمورد فضایل این سنگ فرموده اند: «دوست دارم که هر مؤمنی از شیعیان ما پنج انگشتر را در دست داشته باشد. یکی از آن پنج انگشتر، انگشتری با سنگ عقیق است؛ به این دلیل که این سنگ با ایمان ترین و مؤمن ترین سنگ به خدا و به ما اهل بیت در میان سنگهاست.»

همچنین حضرت صادق (ع) در ادامه فضایل سنگ عقیق بیان کرده اند که دستی که در آن، این نگین قرار داشته باشد، بسیار عجیب است که از درهم و دینار (پول) خالی باشد… همچنین حضرت رضا (ع) فرموده اند یکی از مهم ترین خواص سنگ عقیق این است که، باعث دور شدن فقر میشود و دست کردن آن، نفاق را دور می کند و نیز فرمودنده اند که کسی که این انگشتر را در دست کند، فقیر نمی گردد.

حضرت علی (ع) نیز از خواص سنگ عقیق فرموده اند که دستی محبوب تر از دستی که در آن، انگشتر با نگین عقیق باشد، به سوی خدا برای دعا بلند نشده است و همچنین در ادامه نیز حضرت صادق (ع) اشاره کرده اند که خداوند دوست می دارد دستی که در دعا به سوی او بلند می گردد، انگشتری از نوع عقیق در آن باشد.

به گفته حضرت علی (ع)  خواندن دو رکعت نماز به همراه این نوع سنگ، ارزشی برابر با هزار رکعت نماز است که بدون آن خوانده می شود. همچنین این سنگ سبب دفع بلا و حوادث خواهد شد همچون خواص حرز امام جواد (ع) و استفاده از آن در سفر باعث ایمنی در سفر میشود.

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تضمین اصالت کالا گارانتی معتبر
قیمت منصفانه ارائه محصولات با بهترین قیمت‌ها
ارسال سریع سفارشات بلافاصله بعد از سفارش